Büşra Akgün Özgeçmiş

Özgeçmiş


İlkokul, ortaokul ve lise eğitim hayatımı doğup büyüdüğüm şehir olan Uşak’ta, “Psikoloji” lisansımı ise İstanbul Medipol Üniversitesi’nde tamamladım.

   Lisans hayatım boyunca mesleğime ilişkin, gerek okulum bünyesindeki değerli hocalarımızla, gerekse diğer üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları çerçevesinde olmak üzere birçok araştırmada ve projede gönüllü olarak yer aldım. İki yıl boyunca “Genç Psikologlar Derneği Medipol Üniversitesi Temsilciliği” görevini üstlendim.

   Bunun yanı sıra, Yrd. Doç. Dr. Sevda Numanbayraktaroğlu ile “Medya’da Cinsel Şiddet” isimli araştırma çalışmasında görev alma fırsatı yakaladım.Öğrenim hayatım süresince içinde bulunduğum; toplumsal, insani ve mesleki anlamda hem faydalandığım hem de fayda sağladığım projelerden bazıları şu şekildedir:

-Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi ve Kadıköy Numune Hastanesinde gerçekleştirilen İstanbul Teknik   Üniversitesi “Benimle Oynar mısın?” Projesi

-Suriyeli çocuklarla gerçekleştirilen Tebessüm Çetesi Projesi

-Uşak Sosyal Politikalar Müdürlüğü Sevgi Evleri Gönüllülüğü

Diğer taraftan gerçekleştirmiş olduğum stajlar ise şu şekildedir:

-İstanbul Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi: Alan stajı

-Türkiye Görme Engelliler Derneği: Sivil toplum kuruluşu stajı

Bunların yanı sıra Psikodrama Enstitüsü’nde bana farklı bakış açıları kazandıran psikodrama grubuna katılımcı olarak dahil oldum.

Aynı zamanda bir bilim kadını olan Nöropsikoloji Profesörü Öget Öktem Tanör’ün hasta kabullerine gözlemci olarak katıldım.

Lisans sonrasındaysa

Marmara Üniversitesi’nde aile danışmanlığı eğitimimi tamamladım ve aile danışmanı ünvanı aldım. Alanında uzman hocalarımızdan süpervizyon desteği eşliğinde Üsküdar Psikolojik Danışmanlık Merkezi’ nde danışan gördüm.

Şimdi ise Uşak ilinde bulunan ofisimde kıymetli danışanlarıma danışmanlık hizmeti sunmaktayım.

ACiL DURUMLARDA HIZLI BiLGi ALMAK İÇİN HEMEN ARAYIN